bilety-lotnicze.Wlochy.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > bilety-lotnicze.Wlochy.pl> Bilety lotnicze > Lotnisko Bolonia
Szukaj przelotów:
w obie strony
w jedną stronę
Wylot z
world
{k}{n}
Przylot do
world
{k}{n}
Data wylotu
Data powrotu
Dorośli
Dzieci
Niemowlęta
Lotnisko Bolonia
Lotnisko Bolonia / Bologna Airport / Guglielmo Marconi Airport / Aeroporto di Bologna
Telefon: +39 051-6479615 (5.00 - 24.00)
www.bologna-airport.it
Międzynarodowy port lotniczy położony jest 6 km na północ od Bolonii, w regionie Emilia-Romania, we Włoszech. Nazwany jest na cześć Guglielmo Marconiego włoskiego inżyniera, laureata nagrody Nobla.
Połączenia lotnicze z Polski:Bezpośrednie loty z Polski do Bolonii są dostępne z Katowic i Warszawy. Najlepiej wybrać lot z przesiadką na jednym z lotnisk Europy.
Dogodne lotniska przesiadkowe w Europie:Najlepsze połączenia lotnicze do Balonii oferuje: Paryż (Charles de Gaulle), Monachium i Frankfurt. Dobre połączenie lotnicze posiada także Mediolan (Malpensa), Madryt, Rzym (Fiumicino).
Lokalna siatka połączeń:Bolonia jest ważnym lotniskiem służącym jako baza przesiadkowa dla osób podróżujących w regionie Morza Śródziemnego, głównie po Włoszech – połączenia z miastami takimi jak: Rzym (Fiumicino), Mediolan (Malpensa), Neapol, Florencja, Madryt, Ateny, Barcelona, Ibiza, Walencja i Tirana.
Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko:Linie obsługujące najwięcej połączeń z lotniska:Eurofly, MyAir, Neos;
Pozostałe linie lotnicze: Aegean Airlines, Aer Lingus, Air France/obsługiwane przez Régional, Air Malta, Air One, Air Slovakia, Albanian Airlines, Alitalia/obsługiwane przez Alitalia Express, Alpi Eagles, Atlas Blue, Austrian Airlines, Blu-express, Blue Air, Blue Panorama Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Carpatair, Centralwings, Czech Airlines, Elbafly, Hellas Jet, Iberia, ItAli Airlines, KLM/obsługiwane przez KLM Cityhopper, Lufthansa/obsługiwane przez Air Dolomiti, Meridiana, Royal Air Maroc, Scandinavian Airlines System, Sterling Airlines, TAP Air Portugal, TAROM, Vueling;
Dojazd z/na lotnisko:Jak dojechać: Międzynarodowy port lotniczy położony 6km na północ od Bolonii. Z miasta prowadzi droga A14 a następnie Bologna-San Lazzaro. Jadąc droga A13 należy kierować się na drogę Bologna-Arcoveggio. Natomiast jadąc drogą A1 należy skręcić w drogę Bologna-Casalecchio.
Taxi: Taxi jest dostępne przed lotniskiem. Czas podróży do centrum miasta to ok. 15 min i koszt ok. 13 €.
Autobus: Do centrum miasta kursują autobusy co 15 min sprzed hali przylotów. Podróż zajmuje ok. 20 min. Bilet może być kupiony w autobusie. Z lotniska w Bolonii kursuja także autobusy do Modeny (ok. 60 min), a także do Sieny (ok. 2.5 godz). Więcej informacji na stronie: www.atc.bo.it
Pociąg: Centralny dworzec kolejowy znajduje się w odległości 6 km od lotniska. Jedna z ważniejszych linii kolejowych we Włoszech. Więcej informacji na stronie: www.trenitalia.com.
Parking przy lotnisku:Parking o pojemności 5100 pojazdów znajduje się przed lotniskiem. Z opcją krótko, średnio i dłogookresowego postoju. Parking płatny.

państwa w TravelOne.pl