bilety-lotnicze.Wlochy.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > bilety-lotnicze.Wlochy.pl> Bilety lotnicze > Lotnisko Katania (Sycylia)
Szukaj przelotów:
w obie strony
w jedną stronę
Wylot z
world
{k}{n}
Przylot do
world
{k}{n}
Data wylotu
Data powrotu
Dorośli
Dzieci
Niemowlęta
Lotnisko Katania (Sycylia)
Lotnisko Katania-Fontanarossa / Catania-Fontanarossa Airport / Aeroporto di Catania-Fontanarossa
Telefon: +39 095 7239111
www.aeroporto.catania.it
Port lotniczy Katania-Fontanarossa - międzynarodowy port lotniczy położony 5 km na południe od Katanii. Jest największym portem lotniczym na Sycylii. Rocznie obsługuje ok. 5.3 miliona pasażerów.
Połączenia lotnicze z Polski:Bezpośrednie loty z Polski do Katanii nie są dostępne. Najlepiej wybrać lot z przesiadką na jednym z lotnisk Europy.
Dogodne lotniska przesiadkowe w Europie:Najlepsze połączenia lotnicze do Katanii oferuje: Rzym (Fiumicino), Neapol, Mediolan (Linate, Malpensa, Orio Al Serio ) i Monachium. Dobre połączenie lotnicze posiada także Londyn (Gatwick), Bolonia, Berlin (Tegel), Praga i Bratysława.
Lokalna siatka połączeń:Katania jest ważnym lotniskiem służącym jako baza przesiadkowa dla osób podróżujących po Włoszech jak również regionie basenu Morza Śródziemnego– połączenia lotnicze z takimi miastami jak: Neapol, Madryt, Barcelona, Ankona, Malta, Rzym (Fiumicino) oraz Neapol.
Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko:Linie obsługujące najwięcej połączeń z lotniska: Meridiana, Windjet, MyAir, TUIfly, Alitalia;
Pozostałe linie lotnicze: Air Berlin, Air Malta, Air One, Air Italy, Alitalia Express, Alpi Eagles, Blue Panorama Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Centralwings, Club Air, easyJet, Helvetic Airways, Lufthansa, SkyEurope Airlines, Thomsonfly, Transavia, Volare Airlines;
Dojazd z/na lotnisko:Jak dojechać: Lotnisko jest zlokalizowane przy drodze A19, która łączy Katanię z Palermo i centrum Sycyli. Do lotniska można również dotrzeć drogą A18 prowadzącą wzdłuż wybrzeża z zachodu oraz E45 biegnącą z południa.
Taxi: Taxi jest dostępne przed lotniskiem. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem. Radio Taxi Company tel:+39 095330966.
Autobus: Autobusy kursują pomiędzy lotniskiem a dworcem kolejowym w Katanii a także poszczególnymi dzielnicami Katanii co 20 min, od 5.00 rano do północy. Więcej informacji pod numerem: 800 018696
Parking przy lotnisku:Parking o pojemności 1022 pojazdów znajduje się przed lotniskiem. Parking płatny z opcją krótko i długookresowego postoju.

państwa w TravelOne.pl